Belaukiant To ar Tos vienintelio/ės

Daug žmonių išgyvena laukimo laikotarpį prieš atrasdami žmogų, su kuriuo norėtų praleisti visą likusį gyvenimą.

Daugeliui tai tampa neužtikrintumo ir vienišumo laiku. Tam, kad nuolat palaikytum savo asmenybės "higieną" (o tai yra labai svarbu!) besiruošdamas būsimai santuokai, štai ką dar galėtum padaryti:

Laikas, kuomet laukiame ir tikimės savo Vienintelio ar Vienintelės pasirodymo, yra persmelktas pašaukimo klausimo. Tiems, kas dar nėra pažįstami su šia sąvoka, leiskite trumpai tai pristatyti. Krikščionybė moko, kad mūsų aukščiausias gyvenimo tikslas yra gyventi vienybėje su Dievu ir kitais, kurie taip pat dalijasi laime. Tai vienas iš būdų apibūdinti Dangų. Kad priimtume ir dalintumės tokia meile, turime tapti labiau mylintys. Tad štai apie ką iš tiesų yra mūsų pašaukimas. Pašaukimas reiškia būdą, kuriuo mes pasirenkame įgyvendinti save dovanojančią meilę. Jei atpažinai, kad santuoka yra tavasis pašaukimas, suprasi, jog lauki to vienintelio ar vienintelės. Kas tada?

Kai mintyse turime tikslą, mes koncentruojame savo laiką ir jėgas į pasiruošimą tam tikslui vildamiesi, kad tai įvyks. Pavyzdžiui, studijuojame konkretų dalyką, tikėdamiesi gauti darbą toje srityje. Tai gali būti ne vieneri metai intensyvaus pasiruošimo, tačiau mes nedelsiame atlikti darbą, kuris yra būtina sudedamoji dalis, siekiant norimo tikslo.

Dėl kai kurių priežasčių, kai kalba pasisuka apie santuoką ir apie mūsų pašaukimo išsipildymą, dauguma mūsų tiesiog laukia vestuvių dienos, kol turėsime ruoštis santuokai. Raktas į savojo pašaukimo priėmimą yra suvokimas, kad jis prasideda ne tavo sutuoktuvių dieną. Jau dabar turėtum gyventi savo gyvenimą tuo būdu, kuris padeda ruoštis dienai, kuomet ištarsi: "Taip". Tad jei įdomu, kaip galėtum tai padaryti, štai keletas pasiūlymų:

  • Įsivardink, kokį žmogų norėtum matyti kaip savo sutuoktinį? Nesuklysk, pradėdamas kurti savybių sąrašą ir atmetinėdamas pagal jį kiekvieną gerbėją, kuris neatitinka visų kriterijų. Juk tu nenori vesti ar ištekėti už sąrašo. Tu nori susituokti su asmeniu. Vietoje to, apsispręsk, kokias vertybes ar charakterio bruožus turėtų turėti tavo sutuoktinis ir tuomet įsitikink, ar pats turi tas pačias savybes. Nėra teisinga tikėtis, jog tavo būsimas sutuoktinis atitiks aukštus reikalavimus, nebent tu pats gyveni pagal juos. Jei jau turi tokį sąrašą - pats tapk tuo sąrašu!
  • Skirk laiko puoselėti savo santykį su Dievu. Mes visi galime pripažinti, kad nesame visiškai pasiaukojančios ir mylinčios būtybės. Mums reikia pagalbos šiuo atžvilgiu ir vienintelis, kas gali mums padėti yra Dievas, kuris yra Meilė. Taigi, turime augti artume su Juo vildamiesi, kad tos gerosios savybės išsigrynins. Šis kelias eina per maldą ir sakramentų priėmimą. Jei atsisakai to, atriboji save nuo meilės šaltinio.
  • Praktikuok skaistumą. Jei negali išmokti būti ištikimas savo būsimam sutuoktiniui dabar, kaip gali būti tikras, kad galėsi vėliau? Parodydamas savo gebėjimą mylėti išskirtinai, kuomet dar esi vienišas, patvirtins tavo gebėjimą įgyvendinti tai ilgalaikėje perspektyvoje ir, labai tikėtina, jog rasi tai kaip padrąsinimą, jei ir tavo būsimas sutuoktinis gali įrodyti tą patį. Gyvenk tarsi jau būtum įsipareigojęs, nes iš tiesų taip ir yra.

Neleisk laiko laukdamas pasyviai. Pradėk gyventi savo pašaukimu jau dabar ir parodyk Dievui, kad esi pasiruošęs sutikti tą žmogų, kurį Jis tau ruošia.


Brian Holdsworth

Šaltinis: www.chastity.com publikuotas straipsnis "Waiting for Mr. or Mrs. Right"

Peržiūrėti viską

Raskite savo gyvenimo žmogų!


Registruotis