SAVAITGALIS NORINTIEMS SUKURTI ŠEIMĄ „ATEIK, BŪK MANO ŠVIESA“

Vasario 12-14 dienomis Kaune, Domus Pacis svečių namuose (Papilio g. 9) vyks savaitgalis „Ateik, būk mano šviesa“, 30-45 metų žmonėms, trokštantiems sukurti krikščionišką šeimą ir norintiems pabūti bendraminčių būryje.

Savaitgalius, pavadintus Jėzaus žodžiais pal. Motinai Teresei: „Ateik, būk mano šviesa!“ prieš kelerius metus pradėjo organizuoti iš Prancūzijos į Lietuvą atvykusi Šv. Jono apaštalinė sesuo Emilija. Ji pasakojo, kad Lietuvoje dažnai sutikdavo savo bendraamžių, kurie dar gyveno vieni, nors tikrai norėjo sutikti partnerį.  Savaitgalių metu siekiama atnaujinti ryšį su Dievu. Tam skiriami pokalbiai, paskaitos, maldos laikas. Neužmirštama ir žmogiškoji formacija – „kartais svarbu įsisąmoninti, kas esame, kokias žaizdas savyje nešiojamės, kad būtų aiškiau, kur ieškoti tolesnės pagalbos. Prancūzė vienuolė, gyvenusi Viešpaties Apreiškimo vienuolyne, Senuosiuose Trakuose dalijosi patirtimi, kad pavyzdžiui, moterims neretai vaikystės žaizdos trukdo bendrauti su vyrais.  „Bendrauti išmokstama tik bendraujant, vien asmeniškų pokalbių neužtenka“, – pabrėžė ji, paaiškindama, kodėl toks svarbus pasidalinimas grupelėse.  Sesers Emilijos iniciatyva rengiama programa nėra „stebuklingas“ metodas, aiškumas neateina iškart. Tačiau įvyksta svarbių pokyčių: pasidaro ramiau gyventi, paaiškėja gyvenimo kryptis ir atlėgsta griaunančios nuoskaudos.

Joanitei grįžus į Prancūziją,  grupelė savaitgalių „Ateik, būk mano šviesa!“ dalyvių pratęsė tradiciją juos organizuoti porą kartų per metus. Dabar savaitgalių vadovų ir lektorių jie ieško visose kongregacijose, stengdamiesi atsirinkti geriausius šeimos ir santykių specialistus. Paskaitų skaityti organizatoriai kviečia ir katalikiškos šeimos specialistus pasauliečius. Nuspręsta išplėsti ir „Ateik būk mano šviesa“ savaitgalių geografiją, jie jau rengti ne tik Vilniuje, bet ir Ignalinos rajone, Šiauliuose, Pajūryje, Marijampolėje ir Zarasų rajone. Šįkart pirmą kartą renginys vyks Kaune.

Į vasario 12-14 dienomis Kaune, Domus Pacis svečių namuose (Papilio g. 9) vyksiantį savaitgalį kviečiami 30-45 metų žmonės, trokštantys sukurti krikščionišką šeimą ir norintys pabūti bendraminčių būryje.  Šeštadienį seminarą „Troškimai ir jų išsipildymas“ ves „Gyvenimo ir tikėjimo“ instituto vadovė, patyrusi lektorė Vilhelmina Raubaitė Mikelionienė, savo žinias gilinusi ir daugelyje užsienio šalių.  Seminarą sudarys trumpas teorinis įvadas, praktinė užduotis ir diskusija. Sekmadienį paskaitą savaitgalio dalyviams skaitys Kauno vyskupas augziliaras Kęstutis Kėvalas.

Į savaitgalį galima registruotis el. paštu: ateik.savaitgali@gmail.com arba tel.: 8 65074645.

Peržiūrėti viską