​Dienos peržvalga akistatoje su koronavirusu

Dienos (arba sąžinės) peržvalga yra tradicinis ignaciškojo dvasingumo maldos būdas, kviečiantis apmąstyti savo dieną ir labiau įsisąmoninti, kur joje atpažinote Dievo veikimą, jo malonę ir gerumą bei kur yra vietos jums augti kasdieniame gyvenime.

Ypač netikrumo ir greitų pokyčių metu labai naudinga stabtelėti ir skirti laiko apmąstymams.

Dienos peržvalga kaip maldos būdas yra labai lanksti ir gali būti naudojama įvairiai: peržvelgti dieną arba atkreipti dėmesį į tai, kas konkretu. Taigi, susidarius nepaprastai situacijai dėl koronaviruso, esame kviečiami patirti Viešpaties artumą, kasdien peržvelgdami savo gyvenimą. Tai nesudėtinga, trunka vos 10–15 min., o gali suteikti daug naudos atsitraukiant nuo nesibaigiančio informacijos srauto apie pandemiją.

Taigi, pabandykime:

Tinkamai įsitaisykite ir nurimkite. Giliai įkvėpkite ir lėtai iškvėpkite. Leiskite sau tiesiog atsipalaiduoti.

1. Įvardinkite, kaip jaučiatės šią akimirką. Jei išgyvenate neramybę, įvardinkite tai. Jei jaučiate nusivylimą, susirūpinimą, baimę, neužtikrintumą, nežinomybę ar dar kokią sudėtingą emociją, tiesiog įvardinkite ją. Neskubėkite.

Dievas nori būti ir yra su mumis visuose mūsų jausmuose ir gyvenimo srityse – ne tik lengvomis ir ramiomis akimirkomis. Būkite tokie, kokie esate, ir leiskite sau jausti, tai ką, jaučiate.

2. Rengdamiesi apžvelgti savo dieną, paprašykite Dievo šviesos ir įžvalgos. Ta šviesa gali būti Dievo artumo, ramybės ar tiesiog buvimo „čia ir dabar“ patyrimas.

3. Skirkite šiek tiek laiko pagalvoti apie tai, kaip koronavirusas paveikė jūsų gyvenimą. Net kai mūsų prašoma palaikyti socialinį atstumą ir nesusitikinėti su žmonėmis, paklauskite savęs, už kokius santykius jūs esate dėkingi? Kokie žmonės jums suteikia saugumo jausmą ir leidžia patirti Dievo artumą?

4. Sveikatos problemos, ligos ir mirtys priverčia susimąstyti apie mūsų ryšius su kitais žmonėmis. Su kokiais žmonėmis jums malonu susitikti? Ar yra žmonių, su kuriais vengiate ar atsisakote bendrauti? Kodėl? Jei galite, prisiminkite šių žmonių veidus ir paveskite juos Dievui.

5. Nevertindami ir neteisdami savęs, atkreipkite dėmesį į emocijas, kurios kyla galvojant apie šiuos asmenis. Tuos žmones tiesiog įvardinkite ir klausykite širdimi, ką Dievas nori jums pasakyti šiuo metu.

6. Koks asmuo dabar jums yra brangus ir daro didžiausią teigiamą įtaką? Padėkokite Dievui už jį.

7. Dievas apdovanojo mus neribotu kūrybingumu ir vaizduote. Netgi šiuo atsiskyrimo ir izoliacijos metu pamąstykite, kokiu būdu galite palaikyti prasmingą ryšį su kitais – labiau pabendraudami namuose su savo šeima, paskambindami ar parašydami kam nors pasitelkiant technologijas?

Dar kartą giliai įkvėpkite, lėtai iškvėpkite ir akimirką išlikite ramybėje. Kai būsite pasirengę, tęskite gyvenimo kelionę.


Šaltinis: jesuitai.lt

Iš anglų k. išvertė Mantas Mileris, SJ

Foto: Hian Oliveira/Unsplash

Peržiūrėti viską