Tai, ką apie vyrus žinoti verta kiekvienai moteriai

Bendravimas, kuris mus suartina, kartais gali apkarsti dėl prigimtinių mūsų skirtumų, nes mes, kaip vyrai ir moterys, skirtingai priimame informaciją, reiškiame savo jausmus bei skirtingai reaguojame ir elgiamės tam tikrose situacijose.

Šie skirtumai yra nuostabūs ir gali mus dar labiau praturtinti jei juos suprasime, gerbsime ir turėsime mintyje bendraudami su priešinga lytimi. Neretai girdime įvairių patarimų vyrams, ką jie turėtų žinoti idant geriau suprastų moteris, tačiau šį kartą norime pakalbėti apie tai, ką vertėtų žinoti moterims, kad geriau suprastų vyrus. 

1. Tai, kad vyras tapo tylesnis dar nereiškia, kad kažkas yra negerai.

Vyrams verta mokytis labiau išreikšti savo jausmus, tačiau jų tylėjimo nereikia priimti kaip   ženklo, dėl kurio verta susirūpinti. Vyrai gali būti santūresni kalbant apie emocijas, bet tai nebūtinai reiškia, kad jie patiria psichologinę įtampą. Užuot skatinant vyrą „išsikalbėti“, kas  išgyvenant psichologinę įtampą labai padeda moteriai, vyrui geriau leisti pabūti vienatvėje ir tyloje. Tai rekomenduoja ir gydytojai, ypač tiems, kurie patiria emociškai įtemptas situacijas.  
 
2. Geriausias būdas pakeisti vyro elgesį yra ne priekaištauti, bet apeliuoti į giliausius jo jausmus.
 
Jei paprašysite vyro, kad jis užbaigtų tam tikrą užduotį ir kaip įmanoma konkrečiau atkreipsite dėmesį į savo poreikius, vyras beveik garantuotai šią užduotį atliks. Tuo tarpu tiesiog skundžiantis „tu visada…“ arba „tu niekada…“, ar „na, kodėl tu negali padaryti to ir ano…“, vyras, apimtas nevilties tiesiog nuslinks į šalį, o galiausiai visai nebekreips dėmesio į šią „melodiją“.
 
Tad vietoj to verčiau ieškokite pozityvesnio ir labiau įkvepiančio priėjimo. Jam neverta kartoti to, ko nesugebėjo padaryti… Geriau aiškiai įvardinkite savo lūkesčius, pasakykite ko norite ir kiek daug jums tai reikštų. Sunkumai šioje vietoje dažniausiai kyla todėl, kad moterys tikisi, jog vyrai patys supras ar kažkokiu būdu nujaus ko joms reikia. Tačiau kaip vyrui suprasti ko reikia moteriai, jei ji jam nepasako ko trokšta jos širdis?! Gal tai ne pats romatiškiausias patarimas, tačiau tokia yra realybė - vyras pats greičiausiai niekada neatspės, jei pati jam to nepasakysite! Bet tokiu būdu jis po truputį išmoks atpažinti Jūsų lūkesčius!
 
3. Vyrai yra vizualios būtybės

Visi turime silpnybių, o vyrai yra ypatingai jautrūs kalbant apie regėjimo pojūčius. Žinoma, yra daug privalumų būti vizualiai jautriu, tačiau šioje pernelyg seksualizuotoje kultūroje yra daugiau nei pakankamai aspektų šią savybę nusveriančių į priešingą pusę. Neatsitiktinumas, kad, statistiškai kalbant, su priklausomybe nuo pornografijos susiduria ženkliai didenis skaičius vyrų nei moterų.
 
Tai nereiškia, kad moterys turi nuolat vaikščioti išsipusčiusios, bet reikia turėti mintyje, kad savo išvaizda pasirūpinti yra labai svarbu. Kuomet pro šalį eina moteris vilkinti elegantiška suknele, kuri nėra pernelyg atvira, ji patraukia daugumos sveikų vyrų žvilgsnį. Tačiau jie žvelgia į ją kaip į asmenį. Tuo tarpu kai moteris vilki daug jos kūno atidengiantį drabužį, žvilgsnis nejučiom „prilimpa“ prie atviros kūno vietos. Žinoma, čia galima būtų sakyti, kad vyrai turėtų labiau kontroliuoti savo žvilgnį bei aistras. Bet būkime atviri - jei žinote, kad tai yra viena iš vyrų „silpnųjų vietų“, kodėl norėtumėte ja pasinaudoti? Ypač tuomet, kai aplink yra vyrų, kurie dėl jūsų aprangos žvelgs į jus kaip į „grobį“?
 
4. Vyrams kartais reika išeiti į „savo kambarėlį“

Neretai vyrai yra kaltinami tuo, jog yra bejausmiai… ir tam tikrais atvejais tai gali būti tiesa.   Tačiau negalima taip paprastai visko apibrėžti. Tiesa yra ta, kad vyrai yra giliai emocingi. Tik savo jausmus jie reiškia visai kitaip nei moterys. Užklupus sunkumams vietoj emocijų išliejimo vyrai paprastai pasirenka kitą kelią - jie užsidaro „savo kambaryje“. Tai dažniausiai yra prisiminimai - vieta, kur viešpatauja saulės šviesa ir linksmybė. Vieniems toks „kambarėlis“ gali būti spoksojimas į televizorių, kitiems - muzikos klausymas, dar kitiems - žvejyba ar užsidarymas garaže.  Tokio elgesio esmė - kovos mechanizmas, į kurį turi būti atsižvelgta. Kitais žodžiais tariant, vyrui reikia leisti išeiti į „savo kambarėlį“. Tai yra natūralus vyrų polinkis ir sunerimti reiktų tik tuomet, jei ten jis užsibūna pernelyg ilgai.
 
5. Į laisvalaikį vyrai žiūri taip pat rimtai kaip ir į darbą

Tai, kaip vyrai stebi sporto varžybas ir gali iki išnaktų apie tai diskutuoti su draugais, žaidžia video žaidimus ar įsitraukia į kitas „nesvarbias“ veiklas, gali atrodyti paviršutiniška veikla ir bevertis laiko švaistymas. Tačiau reikia suprasti, kad mėgstama sporto komanda ar kiti asmeniniai projektai jam nėra langvabūdiškumas. Taip, didžiajame svarbių dalykų sąraše su šia savo aistra jis nepadės maisto ant stalo, neišgelbės pasaulio, bet jam (tam tikru primityviu būdu) tai yra kūrybos niša, kurioje jis gali dalyvauti ir kur jo poelgiai jam yra labai svarbūs. Jūs neprivalote tapti gerbėja viso to, ką Jūsų mylimasis daro, bet supratimas to, ką visa tai jam reiškia, jums padės jo pomėgių nelaikyti beprasme veikla. Parodykite bent šiek tiek susidomėjimo tuo, ką daro jūsų partneris ir netruksite įsitikinti kaip toli, kalbant apie judviejų tarpusavio santykius, jus tai gali nuvesti.
 
6. Vyrui svarbu žinoti, kad jis yra reikalingas

Vienas iš feminizmo tikslų yra įrodyti, kad vyrai nėra reikalingi, nes moterys gali pačios savimi pilnai pasirūpinti. Tačiau šiandien ir taip akivaizdu, kad moterys gali daryti viską tą patį, ką daro vyrai. Ir nors tai daugeliu aspektų yra tikrai šaunu, deja tai ne visuomet duoda laukiamų rezultatų. Kodėl? Paprasčiausiai dėl to, kad galimybė viską daryti pačiai dar nėra raktas į laimę. Tam, kad būtume laimingi (ir geresni kaip žmogiškosios būtybės) mums reikalinga, kad būdami skirtingi savo prigimtimi mes vienas kitą papildytume ir padėtume vienas kitam tapti geriausiais savimi.
 
Tačiau to negalima pasiekti kol abiejų lyčių atstovai negirdės vienas kito ir nenustos elgtis lyg prisaikdinti priešai. Jei paklaustumėte vyro ko reikia, kad jis būtų laimingas, atsakymas greičiausiai skambėtų panašiai: tai, ko man reikia, yra žinojimas, kad Tau manęs reikia ir dar svarbiau - kad Tu nori, jog aš būčiau tavo didvyris… Žinojimas, kad mano buvimas šiame pasaulyje jį keičia, nepaisant to, jog yra vyrų, kurie jį daro blogesniu. Tad leisk man (net paprašyk manęs) padaryti ką nors dėl Tavęs ir leisk man dėl to pasijusti įvertintam (net jei Tu man leisi pasijusti vertesniam nei iš tikrųjų esu). Aš kalbu apie tokius paprastus dalykus, kaip pvz. durų Tau atidarymas. Man tai reikš daugiau nei Tu manai. 

Mielos moterys, šiuos nedidelius „riteriškumo“ darbus vyrai daro ne todėl, kad nori parodyti, jog pačios kažko nesugebėsite atlikti, bet todėl, kad tokiu būdu nori Jus pagerbti!
 
7. Jei su vyru elgsitės lyg su vaiku, jis tam neprieštaraus. 

Jei motina daro viską už savo mažą berniuką, jis nemokės Jums patarnauti būdamas vyru. Ir jei žmona stengsis viską atlikti už savo vyrą, jos vyras mielai atsitrauks, nes juk ji pati viską sugeba atlikti! Jokiu būdu nesakome kad moterys/mamos neturi nieko daryti dėl savo vyrų, tačiau kuomet jos stengiasi atlikti viską, vyrai praranda galimybę mokytis patarnauti.  Gyvenime dažniausiai yra geriau duoti nei gauti, tačiau kalbant apie moters ir vyro tarpusavio santykį yra geriau gauti, nei duoti. „Aš dėl jo darau viską, o jis dėl manęs nepajudina nei piršto“ - dažnai girdime moteris sakant, tačiau tai ir yra pagrindinė klaida, nes tokiu būdu vyras praranda galimybę išmokti patarnauti. Tiesa, taip elgiatės greičiausiai vedina geranoriškumo, tačiau tokiu būdu Jūs pati prisidedate prie jo kaltės.
 
8. Jei turite didelių lūkesčių dėl judviejų tarpusavio santykių, kad ir ką darytumėte, nenuleiskite moralinių nuostatų kartelės per žemai!
 
Ši  pagunda yra dažna seksualinių santykių srityje ir ypač todėl, kad dažniausiai vyrai yra tie, kurie daro spaudimą moteriai „nuleisti kartelę“. Ir tikriausiai moterys/merginos mano, kad praras „gerą vyrą“, jei laikysis aukštų moralinių nuostatų. Netikėkite šiuo melu. Vienas geriausių barometrų, pamatuojančių vyro tvirtybę yra patikrinimas ar jis sugeba save kontroliuoti ir, ne ką mažiau svarbu, ar jis turi pakankamai pagarbos ir gerbia Jūs kaip asmenį, Jūsų asmens vientisumą. Kita vertus, vyras, kuris sugeba susivaldyti ir priima išsšūkį šioje srityje, tikėtina, kad ir tolesniame gyvenimo kelyje išliks ištikimas tvirtoms moralinėms nuostatoms. Dar daugiau, vyrai, kurie sugeba susivaldyti, daugiau energijos skiria romantikai santykiuose puoselėti.
 
9. Vyrai nenori klausyti Jūsų problemų, jie nori jas išspręsti.

Gana dažnai, kuomet moteris nori papasakoti apie savo problemas vyrui, jis negali susilaikyti nepasiūlęs jai vieno ar kito sprendimo. Tačiau sprendimo jai nereikia - jai reikia išklausymo ir bent truputėlio užuojautos. Dažnai šioje vietoje įsiplieskua kivirčai ir priekaištai dėl to, kad jis jos nesupranta. Tai žinodama galite jam tiesiog priminti, kad Jums rūpi ne sprendimai, bet laikas bei pastangos, kuriuos jis skirs tiesiog tam, kad Jus išklausytų. Tai atpažindami mes tiesiog geriau vienas kitą suprasime!
 
10. Vyrai mato mišką ten, kur moterys mato medžius.

Moterys yra labiau linkusios pastebėti detales, kai vyrai tuo tarpu mato visumą. Gal todėl  atsidarę šaldytuvą vyrai dažniausiai jame mato maistą, tačiau niekaip neranda pieno, kuris, pasirodo, ten stovi prieš pat nosį?..  Be to, tarpasmeniniuose santykiuose moterys yra linkusios į užuojautą bei supratimą, kai vyrams yra svarbu kryptis, kuria šie santykiai veda. Tačiau abu šie požiūriai yra vienodai svarbūs, kad gyventume laimingoje ir teisingoje visuomenėje. 
 
11. „Tu niekada manęs nesuprasi…“
 
Viena dažniausių kliūčių mylėti ir nepasitenkinimo priežasčių tarpusavio santykiuose yra jausmas, kad kitas manęs negirdi ar nesupranta. Kad suprastume savo mylimąjį ar mylimąją tuomet, kai dėl ko nors nesutariame, yra svarbu prisiminti, jog tai, kad jaučiamės nekalti dar neatleidžia mūsų nuo kaltės. 
 
„Žinau, kad nenorėjai pažeminti manęs šį vakarą, tačiau aš taip jaučiausi“ - ir viena, rodos, subtili detalė gali gerokai palengvinti situaciją neįsisukant į kaltinimo ir įsiskaudinimo ratą. Santykiai ir jausmai daugiau moterų sritis, tad vyrams neretai čia yra tikrai keblu susigaudyti Esmė ta, kad gyvenime kartais susiklosto situacijos, kuomet neturėdami jokių blogų intencijų savo veiksmais ar žodžiais kitą asmenį įskaudiname, nuviliame ar net įžeidžiame. Ir tai ne dėl to, kad norėtume to specialiai. Tiesiog mūsų suvokimas gali būti labai skirtingas. Tačiau svarbu yra tai, kaip mes išreiškiame savo nepasitenkinimą dėl susiklosčiusios situacijos. Tokie apibendrinimai kaip „tu niekada nesuprasi manęs…“ ar „tu niekada nesiklausai…“ gali stipriai sujaukti tarpusavio santykius, nes moteris, kuri, kaip jau anksčiau minėjome, tiesiog sutverta santykiams, tokiais žodžiais tikrai nesunkiai įtikins vyrą, kad jis iš tiesų niekada jos nesupras. Tuo tarpu atskleisdama vyrui savo tikrąsias emocijas bei jausmus, kaip „aš jaučiuosi įskaudinta dėl…“ arba „mane nuvylė…“ ji gali padėti jam geriau suprasti. Tad suteikite jam šansą!
 
12. Romantikos puoselėjimas yra abiejų reikalas.

Taip, moterims nepatinka atskleisti tai, ką jos norėtų išgirsti iš savo vyrų, nes tai yra taip neromantiška, tačiau vyrams šioje vetoje reikia bent trupučio pagalbos. Nerasite vyro, kuris būtų spontaniškas iš niekur nieko. Be to, gali būti, kad jis neturėjo progos išmokti kūrybiškai išreikšti savo meilę. Tad bent truputis nuorodų ko iš jo tikėtumėtės šioje srityje jam tikrai pagelbėtų.  
 
13. Vyras vyriškumo mokosi iš savo tėvo

Jei viskas už jį buvo padaroma tuomet, kai jis buvo dar vaikas, jis gali to paties tikėtis ir iš Jūsų. Jei su savo tėvu jis neturėjo artimo ryšio, tuomet galite tikėtis, kad emociškai jis gali būti atsitolinęs ir nuo Jūsų. Jei augdamas savo šeimoje jis nematė šilto santykio tarp motinos ir tėvo, jam gali tekti įdėti daug pastangų, kad sugebėtų parodyti savo meilę Jums. Jei jo tėvas neišmokė melstis, nenustebkite kai šiuo klausimu jis pasirodys abejingas su savo vaikais. Jei jis niekada nebuvo mokomas, kaip būti vyrišku, na… jūs pati galite numatyti. Tačiau tai nereiškia, kad visi šie dalykai, kuriuos jis patyrė ar kurių negavo yra nepakeičiami. Tai veikiau reiškia, kad jo laukia iššūkiai ir jei Tu juos geriau suprasi, būsi Ta, kuri padėsi Jam juos lengviau įveikti!
Šaltinis: www.catholic-link.org

Peržiūrėti viską

Raskite savo gyvenimo žmogų!


Registruotis